19 Haziran 2009 Cuma

PASSIFLORA [ 700 mg/5 ml, 180-ml ] Şurup Şişe

Tedavi Grubu

Sistemik Antiinfektifler, Antibiyotikler - Analjezik, Antienflamatuar

"Sinir Sistemi, Nöroloji
Sedatif, Antispazmotik"

Reçete

PASSIFLORA [ 700 mg/5 ml, 180 ml Şurup Şişe ],Yerli, Beşeri bir ilaçdır.

Üreten

Sandoz İlaç San. ve Tic. A.Ş
Etken Maddesi :

İlaç Barkotu

"Barkot Bulunamadı"

İlaç Formülü

Her 5 ml'de (1 ölçek); Passiflora Sıvı Ekstresi 700mg Alkol, Tatlandırıcı;Sakkaroz, Koruyucu; Metil paraben, Propil paraben

Endiksiyonları

Huzursuzluk, endişe, adet görme ve menapoz dönemlerindeki ruhsal sıkıntı ve gerginlikler, uykusuzluk gibi şikayetlerin semptomatik tedavisinde kullanılır.

Uyarılar - Önlemler

Dikkat gerektiren makinaları kullanmak zorunda olan kişilerde ve vasıta kullananlarda ilacın oluşturacağı santral depresif etki hatırda tutulmalıdır. Hamilelerde ancak doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Yan Etkileri

Passiflora ilacının bilinen zararlı bir yan etkisi bulunamadı.

Etkileşimler

Santral sinir sistemini deprese eden ilaçlar (alkol, barbitürat,tranklizanlar,v.b.) ile birlikte kullanımı sırasında sedatif ve hipnotik etkilerin artacağı unutulmamalıdır. Disülfiram ile beraber kullanılmamalıdır. Aspartam kullanan kişilerde idrarda tortu görülebilir (Fenilketoüri).

Dozu Kullanma

Büyüklerde;gün boyunca sakinleştirici bir etki sağlamak için yemeklerden önce 1-2 ölçek alınır.Uyku bozukluklarında ise yatmadan bir saat önce 2 ölçek içilir. Çocuklarda (3 yaşından büyük); Doktor tavsiyesine göre daha ufak dozlarda kullanılır. Bir defasında 1/2 ölçekten fazla verilmemelidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder